_


Wesprzyj walkę o prawa motocyklistów:

Od 2010 roku członkowie MotoAutostrady działają całkowicie za darmo. Niestety od 2018 nie stać nas już na działania bez dodatkowych funduszy. Jeśli interesuje Cię byśmy dalej walczyli o prawa motocyklistów przekaż dowolną kwotę na cele MA. Więcej o tym na co potrzebujemy kasy tutaj: Członkostwo

Dane do przelewu:
Właściciel konta: MotoAutostrada
Numer konta: 69 2130 0004 2001 0563 0041 0001
Bank: Volkswagen Bank Direct

Chcesz o tym porozmawaić jesteśmy dostępni: Kontakt


Motorcycle Show 2018 Warszawa: Materiały z wykładów na PTAK EXPO: http://motoautostrada.pl/ptak

Tak witamy na stronie od 2009 roku

Motocykliści, nieustająco rosnąca grupa użytkowników infrastruktury drogowej widząc jak bardzo zostali pominięci przez ustawodawców podczas uchwalania prawa w Polsce postanowili zorganizować się i wziąć aktywny udział w pracach nad poprawą wszystkich aspektów wiążących się z szeroko rozumianą ideą motocyklizmu. Na początku skupiliśmy się nad fatalnymi zmianami w przepisach dotyczących płatnych autostrad i nad bardzo źle skonstruowanymi umowami koncesyjnymi. Czytając różne akty prawne, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie tylko motocykliści ale również wszyscy użytkownicy dróg w Polsce zostali oszukani, a konsekwencje fatalnych decyzji polityków i urzędników będziemy ponosić przez wiele lat.

Naszą walkę z niesprawiedliwością rozpoczęliśmy 31.07.2009 roku od obnażenia absurdów związanych z opłatami na płatnym odcinku autostrady A4 (Kraków-Mysłowice) zarządzanym przez firmę Stalexport Autostrada Małopolska. Następnie przyłączyli się motocykliści z Trójmiasta (A1) oraz z Poznania (A2).W każdym przypadku, umowy podpisano w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2004 roku, w którym z nieznanych przyczyn ustawodawca przestał widzieć różnicę pomiędzy motocyklem, a samochodem osobowym prawdopodobnie Minister Andrzej Piłat nigdy nie widział motocykla, a to nas martwi, że urzędnicy ministerialni mogą być tak niekompetentni.

Na naszej stronie znajdą państwo opisy podjętych przez nas działań; petycji, listów, akcji protestacyjnych, badań statystycznych oraz zdjęcia z poszczególnych wydarzeń. Tutaj będziemy informować o wszystkich naszych następnych krokach, tak aby każdy z Państwa mógł przeczytać coś więcej aniżeli bezbarwne, ogólnikowe wystąpienia przedstawicieli koncesjonariuszy oraz polityków, którzy nie potrafią się przyznać do popełnionych błędów.

Jesteśmy zwykłymi obywatelami naszego kraju, wierzymy że przybliżając Państwu nasze działania i cele do których zmierzamy POPRZECIE NAS PAŃSTWO i wspólnie dokonamy zmian, które zapewnią nam wszystkim normalność.

Motocykliści

Co się dzieje z TOREM Kraków?
W zakładce MotoAuostrada.pl/TOR znajdziesz informacje na temat postępów w sprawie toru Kraków.